| FAQ | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy, newsy itp
Autor Wiadomość
Tornado
Bardzo Lekko Zaawansowany

Wysłany: Wto Lis 21, 2006 5:28 pm   Rozmowy, newsy itp

Ponizej znajdziecie najświeższe informacje dotyczące piłki niemieckiej.
Ostatnio zmieniony przez Magdalena16 Pon Sie 25, 2008 5:48 pm, w całości zmieniany 2 razy  

Tornado

Wysłany: Wto Lis 21, 2006 5:31 pm   Krzynówek: Grałem na blokadzie ...

Krzynówek: Grałem na blokadzie, a w zasadzie dwóch

Grałem na blokadzie, a w zasadzie dwóch. Plecy bolały mniej niż kostka, a ogólny stan zdrowia oceniam jako średni - powiedział w "Przeglądzie Sportowym" Jacek Krzynówek, który rozegrał cały mecz w barwach VfL Wolfsburg przeciwko Arminii Bielefeld (0:0).

Krzynówek z powodu kontuzji nie mógł zagrać przeciwko Belgii w meczu eliminacji ME. Jego sobotni występ wywołał sporo kontrowersji, jednak pomocnik VfL Wolfsburg dziwi się posądzeniom, że klub traktuje poważniej od reprezentacji Polski.

Po prostu lekarze w Wolfsburgu przez kilka dni nade mną popracowali i poczułem się na tyle lepiej, że mogłem zagrać z dużym znieczuleniem - tłumaczył Krzynówek.

Wolfsburg chciał zdobyć punkt i udało mu się, bo nie potrafiliśmy przełamać jego defensywy składającej się w niektórych momentach z jedenastu zawodników - stwierdził napastnik Arminii Artur Wichniarek.

Wichniarek w 81. minucie mógł przesądzić o losach meczu, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Wolfsburga.

Dobrze, że Wichniar nie strzelił gola, bo pewnie byśmy nie zdążyli wyrównać - podkreślił Krzynówek.

Przegląd Sportowy/INTERIA.PL

Tornado

Wysłany: Wto Lis 21, 2006 5:35 pm   Bayern przerwał passę VfB

Bayern przerwał passę VfB

Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością VfB Stuttgart 2:1 w szlagierowym spotkaniu 13. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Allianz Arena wszystko rozstrzygnęło się jeszcze w pierwszej połowie. Niespodziewany lider objął prowadzenie już w 8. minucie. Olivera Kahna zaskoczył skuteczny ostatnio Mario Gomez. Podopieczni Felixa Maggatha wyrównali w 27. minucie, kiedy to po precyzyjnym dośrodkowaniu Lahma celnym strzałem głową popisał się Roy Makaay. Bawarczycy poszli za ciosem i dziewięć minut później zdobyli zwycięskiego gola. Podanie Marka van Bommela wykorzystał Claudio Pizzaro, zapewniając tym samym obrońcom tytułu cenny komplet punktów. Ekipa ze Stuttgartu doznała w ten sposób pierwszej porażki po serii dziewięciu kolejnych meczów bez przegranej i straciła pozycję lidera.

Na czele klasyfikacji awansowało Schalke 04 Gelsenkirchen. Podopieczni Mirko Słomki wygrali w Cottbus z Energie 4:2. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Mariusz Kukiełka.

Gorycz porażki przed własną publicznością musiał także przełknąć Euzebiusz Smolarek, który grał 71. minut w meczu Borussi z Herthą. Stołeczna drużyna zwyciężyła 2:1, obie bramki strzelając już w pierwszym kwadransie spotkania.

INTERIA.PL
Ostatnio zmieniony przez Tornado Wto Lis 21, 2006 5:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Tornado

Wysłany: Wto Lis 21, 2006 5:37 pm   Beckenbauer ponownie ...

Beckenbauer ponownie prezesem Bayernu

Franz Beckenbauer został w piątek ponownie wybrany prezesem piłkarskiego mistrza Niemiec - Bayernu Monachium. Będzie to jego piąta trzyletnia kadencja na tym stanowisku.

"W ostatnich latach więcej uwagi poświęcałem mistrzostwom świata (Beckenbauer był szefem komitetu organizacyjnego - przyp. red.), ale teraz liczy się tylko Bayern" - powiedział "Kaiser" przeciwko któremu zagłosowało tylko 21 z 1987 członków.

Beckenbauer zapowiedział, że w 2009 roku nie będzie ponownie kandydował, a jego następcą powinien zostać Uli Hoeness, który od 30 lat pełni funkcję menedżera drużyny piłkarskiej Bayernu.

INTERIA.PL

Tornado

Wysłany: Sro Lis 22, 2006 11:25 pm   Metzelder wraca

Metzelder wraca na boiska Bundesligi

Obrońca piłkarskiej reprezentacji Niemiec Christoph Metzelder po 14-tygodniowej nieobecności ponownie zagra w drużynie Borussii Dortmund.

"Cieszę się z tego, że Christoph pomyślnie zdał egzamin w testowym meczu z SV Dessau, wygranym 3:0, grając przez pełne 90 minut" - powiedział trener Borussi Bert van Marwijk.

PAP/INTERIA.PL

Tornado

Wysłany: Pon Lis 27, 2006 7:49 pm   Ebi Smolarek uratował Borussię

Ebi Smolarek uratował Borussię

Schalke 04 Gelsenkirchen, Werder Brema i Bayern Monachium wygrały swoje spotkania w 14. kolejce 1.Bundesligi.

Wyjazdowy remis 1:1 zanotował zespół Borussii Dortmund. Podopieczni Berta van Marwijka podzielili się punktami z Eintrachtem Frankfurt. Gola dla gości zdobył Euzebiusz Smolarek. To czwarty gol Polaka w tym sezonie.

Schalke, które już w piątek pokonało VfL Bochum 2:1, czekało co zrobią jego najgroźniejsi rywale. Werder, uskrzydlony zwycięstwem nad Chelsea Londyn w Lidze Mistrzów, nie miał kłopotów z pokonaniem Arminii Bielefeld. Dwie bramki dla podopiecznych Thomasa Schaafa zdobył Miroslav Klose, a jednego gola dodał Aaron Hunt. W zespole Arminii całe spotkanie rozegrał Artur Wichniarek.

Trudniejszą przeprawę miał Bayern. Monachijczycy na AOL Arena pokonali Hamburger SV 2:1. Dla gospodarzy sobotnie spotkanie zaczęło się tak samo, jak mecz Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn. Prowadzenie dla nich zdobył Rafael van der Vaart z rzutu karnego. Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko goście. Najpierw zrobił to Roy Makaay, a potem Claudio Pizarro. W obu przypadkach asystował im wprowadzony w 46. minucie Sebastian Deisler.

Spośród Polaków w sobotę powody do zadowolenia miał Dariusz Żuraw. Środkowy obrońca Hannover 96 zagrał całe spotkanie z 1. FSV Mainz 05, a jego drużyna wygrała 1:0.

W zremisowanym przez VfL Wolfsburg meczu z 1.FC Nuernberg 1:1 w ekipie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Jacka Krzynówka.

INTERIA.PL

MISTERANGELO 
Admin

Wysłany: Pon Lis 27, 2006 10:40 pm   Re: Ebi Smolarek uratował Borussię

Tornado napisał/a:
Ebi Smolarek uratował Borussię

Schalke 04 Gelsenkirchen, Werder Brema i Bayern Monachium wygrały swoje spotkania w 14. kolejce 1.Bundesligi.

Wyjazdowy remis 1:1 zanotował zespół Borussii Dortmund. Podopieczni Berta van Marwijka podzielili się punktami z Eintrachtem Frankfurt. Gola dla gości zdobył Euzebiusz Smolarek. To czwarty gol Polaka w tym sezonie.

Schalke, które już w piątek pokonało VfL Bochum 2:1, czekało co zrobią jego najgroźniejsi rywale. Werder, uskrzydlony zwycięstwem nad Chelsea Londyn w Lidze Mistrzów, nie miał kłopotów z pokonaniem Arminii Bielefeld. Dwie bramki dla podopiecznych Thomasa Schaafa zdobył Miroslav Klose, a jednego gola dodał Aaron Hunt. W zespole Arminii całe spotkanie rozegrał Artur Wichniarek.

Trudniejszą przeprawę miał Bayern. Monachijczycy na AOL Arena pokonali Hamburger SV 2:1. Dla gospodarzy sobotnie spotkanie zaczęło się tak samo, jak mecz Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn. Prowadzenie dla nich zdobył Rafael van der Vaart z rzutu karnego. Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko goście. Najpierw zrobił to Roy Makaay, a potem Claudio Pizarro. W obu przypadkach asystował im wprowadzony w 46. minucie Sebastian Deisler.

Spośród Polaków w sobotę powody do zadowolenia miał Dariusz Żuraw. Środkowy obrońca Hannover 96 zagrał całe spotkanie z 1. FSV Mainz 05, a jego drużyna wygrała 1:0.

W zremisowanym przez VfL Wolfsburg meczu z 1.FC Nuernberg 1:1 w ekipie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Jacka Krzynówka.

INTERIA.PL

Nareszcie się Smolarek przebudził w Bundeslidze i poraz 4 stzrelił bramkę,szkoda tylko że Borusia nie wygrała.
Co do Bayernu to zagrał ciekawy mecz i mimo wszystko zasłuzenie wygrał.Dobrą formę w ostatnich spotkaniach prezentują Makaay i Claudio Pizzaro i powinno to zaowocować kolejnymi zwycięstwami w BUndeslidze.
ZARABIAJ EURO W EC-BARRE

Tornado

Wysłany: Wto Lis 28, 2006 7:37 pm   Odonkor już po operacji

Odonkor już po operacji

Piłkarz reprezentacji Niemiec, David Odonkor przeszedł we wtorek operację prawego kolana. W szpitalu pozostanie do następnego tygodnia, poinformował agent piłkarza.

Odonkor, który nie będzie mógł grać przez trzy miesiące, jest obecnie piłkarzem Betisu Sewilla. Do hiszpańskiego klubu trafił z Borussii Dortmund, po tegorocznych mistrzostwach świata.

Źródło informacji: PAP/INTERIA.PL

ciapek
Nowy Na Forum

Wysłany: Wto Sty 16, 2007 11:15 pm   

Sebastian Deisler kończy karierę!!!

Pomocnik Bayernu w trybie natychmiastowym kończy swoja przygodę z piłką nożną. Tą decyzję podjął on w poniedziałkowe popołudnie po długiej rozmowie z Ulim Hoenessem.

- To nie jest decyzja podjęta na wariata. Ona dojrzała we mnie - tłumaczył Deisler we wtorek podczas konferencji prasowej na Säbener Straße.

Już po ostatniej kontuzji chciał on zakończyć swoją karierę: – Męczyłem się, aby znów móc zagrać.

Mimo tego, iż Seba przetrwał kontuzję i zanotował wspaniały powrót, nie czuł on – żadnego zaufania do swego kolana, przez co nie jest w stanie grać w piłkę. Granie nie sprawia mi przyjemności. Nie mogę robić czegoś na pół gwizdka. To nikomu nie przyniesie korzyści – argumentuje on swoja decyzję.

Hoeness wyjawił, że musiał namawiać Deislera, żeby zechciał do końca przepracować obóz w Dubaju: - Walczyliśmy o niego, ale w poniedziałek oznajmił mi swoją ostateczną decyzję.

Uli Hoeness bardzo żałuje decyzji Deislera mówiąc: – Nie rozumiem jego decyzji. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy i bardzo żałujemy jego decyzji. To jeden z najlepszych niemieckich piłkarzy. Mam nadzieję, że to wszystko to tylko zły sen.

Kontrakt Deislera który jest ważny do 30.06.2009 nie zostanie jednak rozwiązany, a „zamrożony” . Jeśli Sebastian znów poczuje się na siłach, to będzie mógł w każdej chwili wrócić. - Jeśli Sebastian uzna, że chcę znowu grać w piłkę to będzie miał opcję powrotu do nas. Jednak tylko on sam może z niej skorzystać. Hoeness nie robi sobie jednak fałszywych nadziei: - Musimy wyjść z założenia, że Sebastian przestał grać w piłkę, bo takie są fakty.

Źródło: fcbayern.de

barcatom 
Lekko Zaawansowany

Wysłany: Pon Gru 02, 2013 4:41 pm   

Lichutkie oceny według Kickera dla polskich piłkarzy grających w Bundeslidze. Lewandowski dostał 3 czyli w sumie średnio, ale inaczej być nie mogło bo choć z karnych to jednak strzelił dwie bramki. Mimo wszystko, gdyby ktoś inny strzelał te karne to ocena musiałaby być niższa bo Lewy zagrał słabo. Mało widoczny Błaszczykowski dostał 4, zaś powracający po kontuzji Piszczek jeszcze gorzej bo 4,5. Słabo lub beznadziejnie zostali ocenieni pozostali Polacy, Najlepiej bo na 3,5 Polanski z Hoffenheim, na poziomie Błaszczykowskiego czyli na 4 Sobiech z Hannover, zaś beznadziejnie bo na 5 w skali 1-6 Milik z Augsburga. Co do graczy Borussii wypada mi sie zgodzić co do reszty nie wiem bo nie widziałem ich występów.

Odpowiedz do tematu