| FAQ | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga polska mężczyzn - typy i analizy.
Autor Wiadomość
Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 2:35 pm   

Mostostal Azoty Kedzierzyn Kozle - Jastrzebski Wegiel KS

Typ;2
Kurs;2.00

To już piąty i na pewno ostatni mecz półfinałowy pomiędzy Mostostalem Azoty Kędzierzyn a Jastrzębskim Węglem. Jak na razie pojedynek jest bardzo wyrównany aż trzy z czterech meczy kończyły się dopiero w piątym secie. Mimo wszystko typował bym na Jastrzębie, które powinno pokazać klasę w ostatnim meczu. Goście z ekipą z Kędzierzyna wygrywało już w tym sezonie aż pięciokrotnie a przegrało zaledwie dwa razy. Pokazuję to najlepiej, że Jastrzębie lubi grać z Kędzierzynem. Niestety jak wiemy Jastrzębski Węgiel dalej nie doczekał się nowej hali i swoje mecze Play-off musi rozgrywać na bardzo słabo im znanym obiekcie co z pewnością miało ogromny wpływ w dwóch ostatnich spotkaniach tych drużyn. Myślę, że w ostatnim meczu wyjdzie klasa gwiazd Jastrzębskiego ( Abramov, Yudin, Łomacz) dzięki czemu wygrają z mniej utytułowanymi zawodnikami z Kędzierzyna.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 2:48 pm   

Bksch Delecta Bydboszcz - Domex Tytan Azs Czestochowa

Typ:1
Kurs:1.50

Czas na pierwszy pojedynek o piata lokatę pomiędzy Delektą Bydgoszcz a Częstochową, Na pierwszy rzut oka obydwie drużyn są przegranymi tego sezonu ale tak naprawdę obiektywnie patrząc nie miały żadnych szans z czołową czwórką, która jest poza zasięgiem wszystkich drużyn ( Bełchatów, Jastrzębie, Resovia, Kędzierzyn). Piąte miejsce mogło by się wydawać mało ważne ale daje naprawdę dużo ponieważ umożliwia uczestnictwo w europejskich pucharach w następnym sezonie co jest doskonałą promocją klubu. Obydwie drużyny są na zupełnie innym etapie. Gospodarze przeznaczyli ostatnio dużą sumę na budowę zespoły oraz otwarcie nowej hali, goście natomiast mają chudsze lata i musieli pozbyć się praktycznie wszystkich najlepszych zawodników, a mimo wszystko spisuję się całkiem przyzwoicie za co należy im się wielki szacunek. Niestety pieniądze są nierozłącznym elementem sportu i dlatego stawiał bym na Bydgoszcz, który ma bardziej doświadczonych zawodników i dobrego trenera.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Nie Maj 02, 2010 5:32 pm   

Mostostal Azoty Kedzierzyn Kozle - Resovia Rzeszow

Typ:2
Kurs:1.80

Po półfinałach czas na mecz o trzecie miejsce pomiędzy Kędzierzynem Kozle a Resovią Rzeszów. Obydwie drużyny jak nie trudno się domyślić przegrały rywalizację półfinałową. Gospodarze po bardzo wyrównanej grze nieznacznie ulegli Jastrzębskiemu Węglowi w stosunku 3:2, dodam jeszcze, że cztery z pięciu spotkań zakończyło się po pięciu setach. Resovia natomiast przegrała 3:1, z zdecydowanym faworytem do obronny mistrzostwa SKRĄ Bełchatów, z która nie mieli żadnych szans. Myślę, że mimo iż Resovia nie była tak bliska finału jak Kędzierzyn, jest drużyną lepszą tylko po prostu miała dużo bardziej wymagającego rywala, o czym najlepiej świadczy kurs bukmacherów na mecz finałowy w którym wyceniają zwycięstwo SKRY z Jastrzębskim na 1.15. Mimo iż jest to tylko finał pocieszenia to zdobycie medalu jest wielkim sukcesem dlatego obydwie drużyny będą bardzo zdeterminowane.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Pon Maj 10, 2010 7:08 pm   

Jastrzebski Wegiel KS - PGE Skra Bełchatów

Kurs:2.50

A teraz dla odmiany coś z siatkówki. Wybrałem trzeci już mecz finałowy pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Skrą Bełchatów. Oczywiście zdecydowanym faworytem do mistrzostwa była SKRA, która dysponuję bardzo mocnym i wyrównanym składem niestety dla nich kompletnie nie trafili z formą co najlepiej pokazały mecze w finale ligi mistrzów jak i ostatnie dwa pojedynki o mistrzostwo kraju w których co tu dużo mówić Skra grała słabo i zasłużenie przegrała pierwszy mecz i miała mnóstwo szczęścia wygrywając drugi. Jastrzębie natomiast cały sezon gra na swoim równym wysokim poziomie dzięki czemu wywalczyli między innymi Puchar Polski a teraz mają bardzo dużo szansę na mistrzostwo tym bardziej, że dwa najbliższe spotkania odbędą się właśnie w Jastrzębiu. Mimo wszystko myślę, że również ten mecz będzie bardzo wyrównany i zakończy się najprawdopodobniej w 5 secie. Jastrzębianie pokazali, że doskonalę potrafią grać w końcówkach meczu dzięki czemu pokonali Kędzierzyn i teraz powinni pokonać i Skre.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 8:48 pm   

Pamapol Wielun vs AZS Politechnika

Kurs:1.58

Po dłuższej przerwie postanowiłem znowu podać coś z polskiej ligi mężczyzn w siatkówce, zobaczymy jak to wyjdzie mam nadzieję, że dobrze. W ostatnim meczu 7 kolejki Plus Ligi zmierzą się ze sobą Drużyna Pamapolu Wieluń z Politechniką Warszawa. W tym sezonie liga toczy się naprawdę szybko ponieważ mecze są grane aż dwa razy w tygodniu dlatego już praktycznie połowa sezonu mimo iż trwa on dopiero miesiąc. Ja na razie drużyna gości spisuję się w lidze bardzo dobrze dzięki czemu plasuje się na 5 pozycji a gdy wygra ten mecz za trzy punkty ma szanse awansować na drugą pozycję. Gospodarze natomiast będą w tym sezonie walczyli o utrzymanie w lidze jak na razie nieźle im to wychodzi bo zdobyli już 7 punktów dzięki czemu zajmują bezpieczną 8 pozycję. Myślę, że to spotkanie bez większych problemów wygrają goście ponieważ dysponują o wiele większym potencjałem co najlepiej pokazał choćby pierwszy mecz z jastrzębskim węglem w którym wygrali za trzy punkty.
www.kontuzjowani.pl
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Sob Lis 05, 2011 12:37 am   

Jastrzebski-Belchatow

Kurs:1.50

Po dłuższej przerwie znowu postanowiłem podać coś z siatkówki mężczyzn. Oczywiście zabrałem się za ligę polską w której to w ostatnim meczu 7 kolejki zmierzy się Jastrzębski Węgiel z Skrą Bełchatów. Mecz zapowiada się na bardzo ciekawy ponieważ obydwie ekipy mają w swoich składach naprawdę znakomitych siatkarzy tak więc wysoki poziom spotkania gwarantowany ale przejdzmy do rzeczy. Moim zdaniem faworytem tego spotkania będą goście, którzy to po nieco słabszym starcie sezonu znowu grają bardzo dobrze co najlepiej pokazują trzy ostatnie wygrane zaś Jastrzębski ma straszne wahania formy potrafią zagrać bardzo dobrze ale też przegrać z drużyną z dołu tabeli co najlepiej pokazał ostatni mecz przegrany 3:0 z Fartem Kielce. Jeżeli chodzi o tabelę to obie drużyny są dość blisko siebie nieco wyżej jest Skra, która plasuję się na 3 miejscu z 12 punktami zaś z jednym oczkiem mniej Jastrzębski Węgiel jest na 5 pozycji.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Sob Gru 17, 2011 1:23 pm   

Jastrzebski-Rzeszow

Kurs:1.60

Po dłuższej przerwie postanowiłem znowu zająć się siatkówką a dokładniej Plusligą mężczyzn. Od razu zainteresował mnie mecz na szczycie i chyba hit tej kolejki pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Resovią Rzeszów. Mecz zapowiada się na bardzo zacięty i wyrównany a co za tym idzie bardzo interesujący. Jeżeli chodzi o ligową tabelę to na razie wyżej jest drużyna gości, która plasuję się na trzeciej pozycji z 16 punktami. Gospodarze natomiast mają o trzy oczka mniej od swoich dzisiejszych rywali co daje im aktualnie 5 pozycję z tym, że w ostatnim meczu Jastrzębski Węgiel pokazał, że jest w formie i jest naprawdę klasową drużyną wygrywając z liderami, którzy do tamtego meczu nie stracili jeszcze punktów. W dodatku Resovia dużo lepiej spisuję się przed własną publicznością niż w meczach wyjazdowych co jest kolejnym argumentem przemawiającym za Jastrzębskim, który jest teraz na fali.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Nie Sty 29, 2012 1:13 am   

Jastrzebski-Bydgoszcz

Kurs:1.25

A teraz dla odmiany coś z polskiej ligi siatkówki w której to Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Bydgoszczem. Faworytami tego spotkania będą gospodarze, którzy zagrali tydzień temu bardzo dobrze w pucharze Polski gdzie zagrali w wielkim finale przegrywając ze Bełchatowem. Jeżeli chodzi o tabelę ligową to Jastrzębie aktualnie jest na 4 pozycji ale jak wygra dzisiejszy mecz to wskoczy na trzecią pozycję. Bydgoszcz jest tuż za nimi na 5 miejscy z zaledwie oczkiem mniej ale Jastrzębie dysponuje znacznie mocniejszym składem niż goście, który gra coraz lepiej co najlepiej pokazują aż 4 zwycięstwa z rzędu. W dodatku Jastrzębie gra bardzo dobrze przed własną publicznością gdzie to wygrało aż 4 spotkania z 5 rozegranych.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Nie Lut 26, 2012 3:27 pm   

Jastrzebski-Kedzierzyn-Kozle

Kurs:1.85

Już za dwie godziny rozpocznie się bardzo ciekawy pojedynek w ramach 17 kolejki Plus Ligi pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Kędzierzynem Kozlem. To już praktycznie koniec rundy zasadniczej dlatego spotkanie bardzo ważne dla obu drużyn ale niestety gospodarze ostatnio mają znaczną obniżkę formy co najlepiej pokazują dwa ostatnio przegrane spotkania zwłaszcza te ze słabiutkim Fartem Kielce. Goście natomiast są w znakomitej formie co najlepiej pokazują trzy wygrane pod rząd a głównie ostatnia w której to wygrali z liderującą Skrą Bełchatów. I myślę, że właśnie forma będzie miała decydujące znaczenie w meczu którym obydwie drużyny są na tak wyrównanym poziomie a ta jest wyraznie po stronie gości.
Bolesna strona sportu

Odpowiedz do tematu