| FAQ | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Światowa 2012
Autor Wiadomość
Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Nie Maj 20, 2012 11:34 pm   Liga Światowa 2012

Kanada-Polska

Typ:2
Kurs:1.40

Wraz z początkiem ligi światowej postanowiłem w końcu coś zagrać z siatkówki, wybrałem spotkanie pomiędzy Kanadą a Polską. Jest to ostatni mecz pierwszego turnieju ligi światowej, który rozgrywany jest w Kanadzie jak na razie to właśnie gospodarze są na pierwszej pozycji w grupie po dwóch zwycięstwach o ile wygrana 3:0 z Finlandią nie była żadną niespodzianką to już wygrana 3:2 z wielką Brazylią było dość niespodziewane. Polska jak na razie jest na drugiej pozycji po wygranej z Brazylią niestety nasi za bardzo chyba uwierzyli, że są najlepsi i zagrali bardzo słabe spotkanie z Finlandią, z którą niespodziewanie przegrali 3:2. Myślę, jednak, że teraz wyjdą na mecz dużo bardziej skoncentrowani i nie zlekceważą rywala, który potrafi być groźny i wygrają to spotkanie bo nasza siatkówka jest o wiele lepsza od Kanadyjskiej i mamy dużo większe umiejętności.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Nie Cze 17, 2012 4:40 pm   

Japonia-Serbia

Kurs:1.30

A teraz coś z ligi światowej w siatkówce, gdy grupa w której jest Polska reprezentacja rozgrywa dzisiaj ostatni mecz pozostałe grupy grają dopiero drugi turniej, postanowiłem zająć się grupą A w której to zmierzą się ze sobą Japonia z Serbią. Oczywiście zdecydowanymi faworytami tego pojedynku będą siatkarze z Europy, którzy są aktualnie na drugiej pozycji z 9 oczkami na koncie, które mają dzięki 3 wygranym na 5 rozegranych meczy. Japonia natomiast jest aktualnie na ostatnim 4 miejscu i przegrała wszystkie 5 meczy nic więc dziwnego, że faworytami będą Serbowie. Myślę, że w tym spotkaniu można pokusić się nawet na jakiś handicap z setami bo Serbowie raczej nie powinni mieć żadnych problemów bo mają w swoim skaldzie o wiele lepszych siatkarzy, którzy grają w dobrych klubach w przeciwieństwie do Japończyków.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Nie Cze 17, 2012 5:05 pm   

Finlandia-Kanada

Typ:1
Kurs:1.55

I jeszcze jeden typ z ligi światowej w siatkówce mężczyzn, tym razem postanowiłem zająć się Polską grupą czyli B w której to w ostatnim meczu kończącym całą rywalizację w grupie będzie spotkanie pomiędzy Finlandia a Kanadą. Stawką tego spotkania jest trzecie miejsce, które i tak nie daje awansu ale mimo wszystko jest o co walczyć. Jak na razie obydwie drużyny mają na swoim koncie po tyle samo punktów a mianowicie po 7 oczek z tym, że wyżej jest aktualnie Kanada, która nie jest faworytem tego spotkania. Głównym atutem Finów jest fakt, że grają oni przed własną publicznością która z pewnością doda im skrzydeł. Również forma przemawia za Finami, którzy w ostatnich 5 meczach wygrała jedno spotkanie zaś Kanadyjczycy przegrali wszystkie 5 spotkań. Mecz będzie z pewnością wyrównany ale zakończy się zwycięstwem faworytów.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Nie Cze 24, 2012 2:05 pm   

Argentyna-Portugalia

Typ:1
Kurs:1.40

I znowu postanowiłem postawić coś z siatkówki a mianowicie z ligi światowej, gdzie w ramach 9 kolejki grupy D zostanie rozegrany mecz pomiędzy Argentyną a Portugalią oczywiście zdecydowanymi faworytami będą Argentyńczycy, którzy może nie grają jakoś rewelacyjnie ale mimo wszystko są zdecydowanie lepsi od Portugalczyków. Aktualnie Argentyna plasuje się na 3 pozycji z dorobkiem 13 punktów i nie ma już zbyt dużych szans na awans do finału ligi światowej ale jeszcze ma. Portugalczycy natomiast to zdecydowanie najsłabsza drużyna całej ligi światowej jako jedyna nie zdołała wywalczyć nawet punkcika, przegrała wszystkie 8 spotkań i wywalczyła w nich zaledwie 3 sety. Myślę, że spotkanie zakończy się pewnym zwycięstwem faworytów.
Bolesna strona sportu

Matix66 
Zaawansowany

Wysłany: Nie Lip 01, 2012 2:11 pm   

Portugalia-Argentyna

Kurs:1.20

Już za kilka minut zaczynie się ostatni mecz zaczynający ostatnią kolejkę grupy D ligi światowej. Zmierzą się w niej ekipy Portugali i Argentyny. Oczywiście zdecydowanymi faworytami tego spotkania będą Argentyńczycy, którzy ja na razie są na 3 miejscu z 17 oczkami. Portugalia natomiast to zdecydowanie najsłabsza drużyna całej ligi światowej jak dotąd nie zdobyła ani jednego oczka nie mówiąc już o wygranej. Przegrała wszystkie 11 spotkań zdobywając zaledwie 5 setów dlatego nic dziwnego, że Argentyńczycy są tutaj zdecydowanymi faworytami. Myślę, że mimo, że kurs nie jest jakoś wybitnie wyoski to warto postawić na to spotkanie ponieważ powinno skończyć się gładkim i zdecydowanym zwycięstwem faworytów.
Bolesna strona sportu

Marko87 
Nowy Na Forum

Wysłany: Pią Lip 06, 2012 11:22 am   

Polska-Kuba
16:30 World League
Typ 1
Kurs 1,90
Pewność 8/10

typ wielce prawdopodobny jeśli zagramy pierwszym garniturem. Na pewno Kuba zagrała świetne spotkanie przeciw Brazylijczykom jednak wynik tutaj nieco zamydla ich grę. Na pewno w dużej mierze to kanarki pomogły im w odniesieniu tak wyraźnego zwycięstwa. Śmiem twierdzić, że gdyby ten mecz odbył się wczoraj i Brazylia zagrała na takim poziomie jak w meczu z naszą reprezentacja to z Kuby nie byłoby co zbierać. Na pewno drużyna jest to jak najbardziej przyszłościowa jednak potrzebują jeszcze na to czasu i myślę z dwa, trzy lata musimy poczekać. Dziś w pojedynczych spotkaniach potrafią oni zabierać punkty każdemu, ale z powtarzalnością nie jest już tak dobrze.. Na pewno zastąpienie Simona, Hierrezuello, czy tez Leala nie jest łatwo. Tacy zawodnicy jak Mesa to na pewno przyszłość. Kuba w rozgrywkach grupowych wyprzedziła zarówno Rosję jak i Serbie, a więc bardzo cienione w świecie siatkówki ekipy. Niemniej jednak należy przyznać, ze zarówno Rosją, która grała niektóre turnieje drugim garniturem jak i Serbią, która w czasie rozgrywek miała eliminacje olimpijskie. Najważniejsza impreza tego roku są igrzyska. Niestety nie zobaczymy w nich Kubańczyków, którzy skompromitowali się z Kanadą. Na pewno zadecydowało to w jakimś stopniu o ty, że nie odpuszczają oni LS. Wydaje mi się jednak, że w tym okresie Polska ma przewagę niemal na każdej pozycji. Nie chodzi tutaj tylko o pierwszy skład, ale także i o zmienników. Mamy o wiele bardziej wyrównany skład i jakość jest rozłożona na większą ilosc zawodników. W Kubie najbardziej liczy się na Leona i Bela. Jeśli oni nie pociągną to jest problem. Wiele zależy od Diaza, który w pierwszym spotkaniu fajnie rozrzucał Brazylijczyków. Czy dziś mu się to uda...wątpię.

USA-Bułgaria
19:45 World League
Typ 1
Kurs 1,5
Pewność 9/10

Wydaje się dość pewny bet, ale zobaczymy jak będzie. Na pewno Amerykanie pod ściana i muszą tutaj posadowić wszystko na jedną kartę tak jak wczoraj Niemcy. Jak pisano tutaj wczoraj Amerykanie dość późno przylecieli do Sofii i na pewno pierwszy mecz był dla nich dość trudny. Dlatego też wczoraj dość słaba gra i sporo niezmuszonych błędów. Jeśli wczoraj spojrzeliśmy na grę Niemców łatwo zauważyć, ze we wczorajszym spotkaniu popełnili oni 18 błędów. Dla porównania zdecydowanie gorzej było w pierwszym spotkaniu w Bułgarią kiedy to te 18 błędów mieli już po 2 setach. Na pewno jest to syndrom pierwszego spotkania. Pokazali to Brazylijczycy, pokazali, Niemcy, pokazali i wczoraj Amerykanie. Dziś ich gra może już wyglądać zdoła odmiennie. Ciekaw jestem postawy gospodarzy ponieważ byli skazywani na pożarcie, ale jednak dzielnie tutaj walczą. Dla mnie jednak mecz z Niemcami nie był pełnym odzwierciedleniem. takie spotkanie odbędzie się dziś kiedy to zagrają z Amerykanami, którzy na pewno maja już jakieś ogranie na hali w Sofii. Sportowo lepiej prezentuje się ekipa stanów. Na pewno w gazie są Anderson i Stanley. Całkiem nieźle Holmes na środku siatki. Bułgaria to przede wszystkim Sokolov, który w Trento grał mało na rzecz Stokra. Na pewno jest tu pełny chęci. Z Niemcami bardzo dobre zawody rozegrał także i Aleksiev, ale wątpię żeby zagrał dwa takie mecze w odstępie dwóch dni. Podsumowując stawiam na będącą pod ścianą ekipę Stanów, która uważam za lepszą pod każdym względem.

Odpowiedz do tematu